Jak stworzyć jedyny w swoim rodzaju ogrodowy zakątek, korzystając z pomysłów na patio, które nie są zwyczajne‍Kto nie kocha idei sekretnego ogrodu? Ukryte zakamarki, klatki schodowe prowadzące do ukrytych ogrodów i fontanny lub inny rodzaj funkcji wodnej są doskonałymi przykładami niestandardowych pomysłów na patio. Unikalne ogrody można znaleźć w niezliczonych miejscach, od ogrodów botanicznych po własne podwórko, przy odrobinie wyobraźni i ciężkiej pracy. Dodawanie sekretnych elementów ogrodowych do przestrzeni zewnętrznej jest jednym ze sposobów, aby to zrobić. Niezależnie od tego, czy masz mały obszar, który możesz przekształcić w tajny ogród, czy masz całe podwórko, które potrzebuje nowych pomysłów, istnieje wiele sposobów, aby osiągnąć swój cel. Czytaj dalej, aby uzyskać kilka wspaniałych wskazówek, jak stworzyć niesamowity tajny ogród, korzystając z pomysłów na patio, które są nieszablonowe.

Zaplanuj swój sekretny ogród

Zanim zaczniesz budować cokolwiek, stwórz plan dla swojego tajnego ogrodu. Jeśli masz już patio lub pokład w miejscu, że może być idealnym miejscem dla swojego tajnego ogrodu. Jeśli nie masz patio, lub chciałbyś mieć dużą przestrzeń, spróbuj dodać na screened-in ganek. Musisz również rozważyć wszelkie inne struktury w okolicy, takie jak kominek zewnętrzny, gorąca wanna itp. Chcesz zostawić wystarczająco dużo miejsca, aby ludzie mogli przejść obok tych obszarów i być w stanie docenić swój ogród. Dobrą zasadą jest pozostawienie 2-3 stóp przestrzeni pomiędzy ogrodem a tymi innymi strukturami.

Stwórz ścieżkę

Sekretne ścieżki ogrodowe mogą być tak proste jak kamienie lub tak skomplikowane jak cała ścieżka, uzupełniona topiary lub żywe ściany, które są pokryte roślinami i winoroślą. Możesz stworzyć ścieżkę używając różnych materiałów. Ścieżki wykonane z drewna są dość popularne, szczególnie na obszarach wiejskich, gdzie drewno jest łatwiejsze do znalezienia. Drewno może być proste lub zakrzywione i można je kupić w większości sklepów domowych i ogrodniczych w różnych wykończeniach i kolorach. Można również stworzyć ścieżkę z tłucznia, żwiru, cegieł lub kostki brukowej. Te materiały dodadzą bardziej rustykalnego charakteru Twojej ścieżce. Wiele osób lubi używać cegieł w swoich ścieżkach ze względu na różnorodne kolory i tekstury, które są dostępne. Jeśli chcesz, aby ścieżka patio była nieco bardziej swobodna, rozważ użycie żwiru groszkowego, który jest dostępny w różnych kolorach.

Narożnik ogrodowy

Narożne meble ogrodowe to świetny sposób na stworzenie bardziej intymnej przestrzeni w ogrodzie. Jest to łatwy i niedrogi sposób na dodanie miejsc siedzących, a także na podzielenie przestrzeni na bardziej poręczne strefy. Jest to również świetny sposób, aby wprowadzić trochę koloru i obniżyć koszty utrzymania dzięki zastosowaniu trwałych materiałów. Istnieje wiele małych elementów narożnych mebli ogrodowych, które mogą być używane do siedzenia w różnych miejscach ogrodu. Należą do nich narożniki, ławki, stojaki i krzesła. Podczas gdy narożne meble ogrodowe nie są konieczne dla każdej przestrzeni, mogą być świetnym dodatkiem dla mniejszych ogrodów lub obszarów podwórka, gdzie nie chcesz umieścić dużo uwagi na krajobrazie.